Comenius programma

COMENIUS Pedagogu profesionālā pilnveide
Skolotāji Sarmīte Nicmane, Inese Kārkliņa un Jānis Ķirsis kā vienīgie pārstāvji no Latvijas piedalījās Eiropas konferencē „Pathways to Inclusion. Inclusive Education and Learning: Challenges and Opportunities” Budapeštā (Ungārija) 12. – 15.09.2012.
Konferences mērķis bija apkopot vairāku Eiropas valstu pieredzi iekļaujošas izglītības jomā, izvērtējot stiprās un uzlabojamās puses, daloties pieredzē, popularizējot labas prakses piemērus. Konferences dalībnieki un viesi bija gan iekļaujošas izglītības politikas veidotāji, skolu vadītāji, skolotāji – praktiķi, nevalstisku organizāciju pārstāvji un jaunieši ar attīstības traucējumiem, kuri raksturoja savu izglītības iegūšanas pieredzi.
Konferences organizatoru vērtīga ideja bija piedāvāt konferences dalībniekiem iespēju klātienē iepazīties ar Ungārijas iekļaujošas izglītības piemēriem. Latvijas pārstāvji apmeklēja divas dažādas izglītības iestādes, tikās ar iekļaujošas izglītības centra vadību Tatabnja pilsētā, 60 km no Budapeštas, vēroja 2 stundu gaitu un aktīvi piedalījās studiju vizītes izvērtēšanā.
Konferences programma piedāvāja iespēju darboties 14 darba grupās, kurās iekļaujošas izglītības problēmas un sasniegumi tika apskatīti no dažādiem aspektiem. Sevišķi interesanti bija iepazīties ar dažādu valstu pieredzi iekļaujošas klases darbā ar neredzīgiem skolēniem. Savu viedokli un pieredzi varējām paust darba grupā par dažādu informācijas tehnoloģiju izmantošanu mācību procesā. Diskutējām arī par skolotāja kompetencēm un atbildībām, strādājot iekļaujošā klasē.
Konferences programma bija ļoti saspringta, tomēr tā paredzēja virkni vakara pasākumu, kas iepazīstināja ar ungāru tautas tradīcijām un kultūru.

Rakstu sagatavoja Sarmīte Nicmane