< 2020 >
Septembris

„Latvijas skolas soma”

14.novembrī Vaivaru skolas skolēni no 1. līdz 9.klasei projekta „Latvijas skolas somas” ietvaros ar vilcienu devās uz Rīgu, lai izzinātu Latvijas kultūras vērtības, iepazītu dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas.

Skolēni apmeklēja Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju, kur aplūkoja muzeja eksponātus, kā arī piedalījās muzejpedagoģiskajā programmā ”Naudas ceļš Rīgā cauri gadsimtiem”. Skolēni guva ieskatu naudas un ar to saistīto darbību Rīgā no senākajiem laikiem līdz mūsdienām.

Vēl skolēni apmeklēja Mencendorfa namu, kur arī piedalījās muzejpedagoģiskajā programmā „Viena diena rīdzinieka namā”. Skolēni uzzināja, kāda bija amatnieku un tirgotāju ikdienas dzīve – ēdiena gatavošana, amatniecības darbi, gatavošanās svētkiem. Visiem bija iespēja nobaudīt tikko ceptas pankūkas, kā arī iemācīties menueta dejas soļus.

Skolēni izmantoja iespēju aplūkot Rīgu pirmssvētku laikā, izstaigājot Bastejkalnu, Vecrīgu, vērot sardzes maiņu pie Brīvības pieminekļa.

„Latvijas skolas somas” ietvaros plānots sākumskolas skolēniem piedalīties, līdzdarboties Mūzikas un rakstniecības muzeja izbraukuma programmā „Drāmas darbnīcās” – R. Blaumaņa „Velniņi” un V. Plūdoņa „Eža kažociņš”. 5.-6.klases skolēni piedalīsies pedagoģiskajā programmā „Skaņu pavēlnieks”. Skolēni iepazīsies ar dažādiem mūzikas instrumentiem, kā arī paši gatavos savus mūzikas instrumentus. 7.-8.klases skolēni darbosies darbnīcā „Rokrakstu mednieki”.