Pasākumi

Nodarbības zaļajā klasē”Matemātika dabā”.

2018.gada 22.maijā Vaivaru pamatskolas 4.-8.klases skolēni piedalījās praktiskajās nodarbībās, kas notika Latvijas valsts mežu dabas parka „Tērvete” zaļajā klasē.Vairāku stundu garumā skolēni mācījās dažadās praktisko uzdevumu  darba pieturās, lai pilnveidotu savas kompetences pielietojot teorētiski iegūtās zināša praksē.

A darba pieturā katra skolēnu grupas veica garuma mērīšanu ar dažadiem paņēmieniem nosakot attālumu starp dažādiem robežstabiem. Katrs skolēns izmērija sava soļa garumu uz soļu mērdēļa un pārrēķināja to metros. Katrs noteica attālumu pēc acumēra, soļu skaita un garuma un pārrēķināja to uz metriem. Visu mērījumu pārbaudija ar lauka mērcirkuli. Skolēni dabā iepazinās ar kvadrātmetra un hektāra laukumu. Latvija bagata ar mežiem. Ja visus valsts mežus sadalītu, katram iedzīvotājam pienāktos 1,5 ha meža.

B darba pieturā skolēnu grupas veica koka augstuma noteikšanu un procentu aprēķinus. Katram skolēnam bija jāizmēra egles garums, liekot pie deguna T veida mēru. Jāatkāpjas no koka tik  tālu līdz stumbra garums sakrīt ar mēra garumu. Ar soļi jānosaka attālums līdz kokam. Uz soļu mērdēļa jānosaka sava soļa garums un jāpārrēķina tas metros.Egles garums bija 14,7 metri.Ierobežotā laukumā bija jānosaka koku sugas un to skaits. Tad jāaprēķina procenti katrai koku sugai no kopējā koku skaita.

C darba pieturā skolēni noteica malkas tilpumu. Malkas krautnei mēra: garums x platums x augstums metros, te ieskaitas arī gaisa spraugas starp pagalēm. Tie ir malkas steri. Koksnes precīza daudzuma noteikšanai, rezultāts bija jāreizina ar koeficientu 0,7, tad tika aprēķināts „ tīrais” koksnes daudzums jeb kubikmetri. Mazākā krautnē steri  1m ; kubikmetri 0,7. Lielāka krautnē  1,3 m; kubikmetri  1. Uzdevums – divi kaimiņi nopirka malku, Pēteris 10 sterus, Miķelis – 8 kubikmetrus. Kuram būs vairāk kurināma.

D darba pieturā skolēnu grupas veica meža atjaunošanas aprēkinu. Pēc  koku nociršanas mežu ir jātjauno stādot tā, lai pēc gadiem tur augtu kārtīgs mežs. Pēc noteikumiem uz 1 ha, jābūt iestādītām vismaz 2000 eglītēm. Egļu stādījuma parauglaukumā:

• Izmantoja 2,82 m garu mērlenti, no staba velciet riņķa līniju;
  • Šajā aplī bija jāsaskaita visas eglītes;
  • Šī riņķa laukums ir pīR kvadrātā.Tas ir 3,14 x 2,82 ir vienāds ar 25 kvadrātmetriem;
  • Cik šādi laukumi būs 1 ha jeb 10000 kvadrātmetros. Atbilde: 400 gabalas;
  • Aprēķiniet, cik eglītes iestādītas 1 ha platībā!
    Skolēniem ļoti patika brauciens ar mazo vilcieniņu uz zaļo klasi. Atpakaļceļā varēja iepazīties ar meža iemītniekiem kukaiņiem un dzīvniekiem. Tika pilnveidotas skolēnu praktiskās matemātikas iemaņas un labi pavadīts laiks dabā.

Vaivaru pamatskolā skolēni motivēti radoši darboties

Vaivaru pamatskolas skolēnus apbalvo ar diplomiem, atzinībām un balvām:

• Par labām un teicamām sekmēm.
  • „Lielo pūci” skolēni saņem par augstāko vidējo vērtējumu (4.-6.kl.; 6.-9.kl.)
  • „Mazo pūci” saņem skolēni par augstāko vidējo vērtējumu klasē (2.-9.kl.grupā)
  • Par klases augstāko vidējo vērtējumu (4.-6.kl.; 7.-9.kl.)

Vaivaru pamatskolas skolēniem piešķir sekojošas nominācijas:

• „Spožākais izrāviens”
  • „Ceļā uz izaugsmi”
  • „Drauga plecs”
  • „Tavs labais darbs ir pamanīts!”
  • „Aktīvs sabiedriskajā dzīvē”
  • „Čaklākie mājas darbu izpildē”
  • „Aktīva darbība mūzikā”
  • „Čaklākais dežurants”
  • „Aktīvākais grāmatu lasītājs”

Mūsu skolas tradīcija – ielūgums uz „Direktores kokteili”  Zvaigznes dienā.

Vaivaru pamatskolas skolēnu plānota  piedalīšanās dažādos pasākumos, konkursos:

• Tēvzemes nedēļas ietvaros „Patriotiskākā klase”(novembris)
  • „Ziemassvētku gaisma” (lukturīšu gatavošana),(decembris)
  • Zinātnes diena sadarbībā ar RPIVA studentiem (novembris)
  • „Pepija Ziemassvētkos”(decembris)
  • Klašu noformējuma konkurss „Klases telpa Ziemassvētku rotā”(decembris)
  • Karjeras izglītības akcija „Pašbilde ar profesionāli” (janvāris)
  • Skolas un pilsētas skatuves runas konkurss „Jūras malā”(janvāris)
  • Piedalīšanās dažādās olimpiādēs (februāris, marts)
  • Piedalīšanās pilsētas vokālās mākslas ansambļu konkursā „Balsis”(marts)
  • Piedalīšanās pilsētas teātra skatē ar uzvedumu „Čaukstenes” (6.-8.kl.)(marts)
  • Piedalīšanās literārās jaunrades konkursā „Izlaid vēju caur matiem” (8.,9.kl.)(marts)